Gilice Erdei Iskola

Fácános Hotel

                                                                                                               erdiszallas logo

 

Erdok hete logo 2017 rgb

 

erdovarazs banner 250x250 logo 002 erdoknapja logo hu

 

az ev faja vadalma

 

FilmtarErdesz logo hu

 FilmtarVadasz logo hu

 

erdeiprogramok logo

 

erdo mezo logo 

 

 

 

 

 

Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda

 Aktuális:

1. Téli kedvezmény

2. Programajánló - 2018

 

Márciusi programajánló: 

MINDENT A MEDVEHAGYMÁRÓL:
SZAKVEZETÉS, MEDVEHAGYMA KÓSTOLÁS, ISMERKEDÉS A MEDVEHAGYMÁVAL.

Információ: http://vadex.hu/hu/esemenyek/344-mindent-a-medvehagymarol

 

Árjegyzék 2018., érvényes  márciustól

 

 Információ és kapcsolat (hétfő-péntek):  

gilice bal box kep

 Véninger Eszter  

 Erdei Iskola vezető

 06 30 194 - 6207      (hétfőtől péntekig)

 Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Előzetes bejelentkezés szükséges,

amelyet    a     Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
e-mail címre várunk a megrendelő

nevével, elérhetőségével.

 

Feliratkozás hírlevélre

 

Letölthető:  

Kedvcsináló videó  

Bemutatkozó videó 

Tájékoztató füzet 

facebook oldalunk 

 

 

gilice face borító

 


 Az OEE által minősített Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda helyszínei a Fejér megye délnyugati részen elhelyezkedő, meseszép turistaparadicsomként ismert soponyai Ökoturisztikai Központ, és a Székesfehérvártól 18 km-re fekvő Pákozd-Sukorói Arborétum. A területek rendkívüli adottságaiknak köszönhetően számos programlehetőséget kínálnak az érdeklődő csoportok számára. Soponyán nagyvadakat és szárnyasvadakat bemutató kertek, természetrajzi- és vadászati múzeum, magaslesek, halastavak találhatók. A Pákozd-Sukorói Arborétumban ritka növényfajok, a Velencei – térség élővilágát bemutató tájmúzeum, kilátó, focipálya és hatalmas játszótér várja az érdeklődőket.

            Erdei iskolánk és óvodánk programjainak célja a környezeti nevelés természetes környezetben történő megvalósítása élménypedagógiai foglalkozásokkal. A programokat erdőmérnök, természetvédelmi mérnök, biológia, földrajz és pedagógiatanárok szervezik. Az iskolások és óvodások részt vehetnek egy vagy többnapos programjainkon. A foglalkozásokat mindig az adott csoport létszámához, korosztályához, képességeihez igazítjuk. A csoportok a helyszín változatos környezeti adottságából adódóan az erdei és a vizes élőhelyek élővilágával, természetvédelmével, és az erdészek tevékenységeivel is megismerkedhetnek. A minősített modulok mellett lehetőség van kiegészítő foglalkozásokkal (lovaskocsikázás, madárgyűrűzési bemutató, íjászat, kézműves foglalkozás, kutyás bemutató) színesíteni a kirándulást vagy akár a többnapos erdei iskolát. Ahhoz, hogy a gyerekek környezetünkkel ne csak elméletben ismerkedjenek meg, fontos, hogy minél többször adjunk lehetőséget az érzékszerveken alapuló ismeretszerzésnek, a természetközeli tanulásnak.         

 

 A Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda helyszínei könnyen megközelíthetők Székesfehérvárról helyközi  autóbusszal is. 

- Gilice Erdészeti Erdei Iskola és Óvoda központja: Székesfehérvárról a kálozi busszal, a jegyet a Soponya Gyermekvárosi megállóig kell megváltani, és ott leszállni. Tábla jelzi az Ökocentrumba vezető útvonalat.- Pákozd-Sukorói Arborétum és Szabadidőpark: A sukorói buszról a Honvéd Emlékmű megállónál kell leszállni


Foglalkozások típusai:

 • Múzeumi tárlatvezetés
 • Szakvezetés
 • 0-4 órás, 4-8 órás foglalkozások
 • Többnapos erdei iskolai program

 

Erdei iskolai és óvodai modulok, programkínálat:

 • Nyári napközis táborok
 • Vad az erdőben - az erdő életközössége
 • Ki dolgozik az erdőn? – erdészek, vadászok feladata
 • Fenntartható fejlődés – megújuló energiaforrások
 • Nagyító alatt az erdő - erdei detektívek
 • Barangolás a Sárvíz - völgyében
 • Madárlakótelep - erdei és vizes élőhelyet kedvelő madarak 
 • Erdei olimpia – csapatverseny
 • Nyitott szemmel erdőn, mezőn

 • Zöld kaland a Sárvíz-völgyében (többnapos Erdei Iskola program)

 

Erdei iskolai foglalkozások további megrendelhető programjai:

 • Ékszerek madaraknak – madárgyűrűzési bemutató
 • Lovaskocsizás
 • Íjászat
 • Kézműves foglalkozás

 

gilice box kiegeszito foglalkozas

 

    wikipedia     youtube     youtube
bg sukoro new
XI. Vadgasztro

 

azerdo logo hu
 
amierdonk logo hu
 
oee logo hu
 
erdeszetilapok logo hu
 
ek logo hu
FM Logo
 
szechenyiterv logo hu
 

itthon logo hu

 

nka logo hu

 

velencei to turisztikai kartya front